Практичний психолог в дитячому садку

Основна функція психолога в дитячому саду: супровід психічного розвитку дітей,
відстеження дітей з проблемами в розвитку і своєчасна рання допомога дітям і батькам.

Основні напрями роботи:
Психопрофілактика
Психодіагностика
Консультування
Корекційно-розвиваюча робота
Просвітницька робота
Методична робота
Практика показує, що нерозуміння батьками ролі психолога в дитячому саду приводить до уникнення і відмови від зустрічей з ним.

Хочеться відразу роз'яснити ситуацію: психолог і психіатр (з яким часто нас порівнюють) мають істотні відмінності в роді діяльності.

Психіатр - лікар, що займається відхиленнями(порушеннями) в психічній сфері людини. Він може поставити діагноз, призначити, при необхідності, медикаментозне лікування, дати напрям в спеціалізований дитячий садок.

Психолог (дитячий) - педагог, що займається з дітьми, що не мають відхилень в психічній сфері. Він не ставить діагноз, а може зробити умовно-варіативний прогноз на майбутнє. При необхідності може запропонувати пройти консультацію у інших фахівців: психіатра, невролога, логопеда.

Основним методом роботи психолога є - спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальною, емоційно-вольовою, особовою сфер дитини. При необхідності, психолог проводить індивідуальні або підгрупові заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість. Всі заняття проходять в ігровому ключі, часто в роботі використовуються казки, рухливі ігри, психогімнастичні етюди, елементи арт-терапії (творча діяльність). Діти зазвичай з великим задоволенням відвідують такі заняття.

На жаль, вирішити психологічні проблеми дітей тільки в умовах дитячого саду, на заняттях з психологом, є недостатнім.

Без взаємодії з батьками дитини така робота носитиме поверхневий характер і та позитивна динаміка, яка з'явиться в розвитку дитини, дуже скоро зійде нанівець. Тому, насамперед, бажання батьків взаємодіяти з психологом, допомогти дитині подолати проблемні моменти, є найважливішим чинником на шляху змін на краще.

Тільки спільна плідна робота дасть позитивний результат!

Тренінг

Розвивальне заняття