Сторінка батьків

Шановні батьки!

Пропонуємо ознайомитись із організацією роботи ДНЗ

1. Навчальний рік починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

2. З 1 червня по 31 серпня триває оздоровчий період, під час якого організовуються заходи, спрямовані на оздоровлення дітей.

3. Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану роботи, який складається на навчальний рік та період оздоровлення, схвалюється педагогічною радою закладу, погоджується з управліням освіти. План роботи на оздоровчий період погоджується також з органами санітарно-епідеміологічної станції.

4. У дошкільному навчальному закладі №5 "Зірочка" визначена українська мова навчання і виховання дітей

5. Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками відповідно до нормативів наповнюваност та санітарно-гігієнічних норм.

Шановні батьки!

Візьміть до уваги! Чи помічали ви, з якою легкістю ваша дитина запам’ятовує фрази з мультфільмів, рекламних роликів, слова з пісень? А скільки зусиль їй треба докласти для того, щоб запам’ятати віршик, правило чи таблицю множення? До того ж, вивчений віршик дитина забуває через тиждень - два, а улюблені фрази пам’ятає місяцями. У чому ж тут справа? А справа в тому, що діти сприймають та запам’ятовують інформацію через світ образів. В першому випадку основою для запам’ятовування став яскравий образ, а в другому - нав’язана дорослим інформація. Перші 5-7 років права півкуля, відповідальна за уяву, розвивається у людини швидше за ліву, відповідальну за логічне та аналітичне мислення. Ось чому яскраві образи такі важливі у житті ваших дітей.За допомогою яскравої дитячої уяви можна швидко і надовго запам’ятати потрібну інформацію. А головне - таке навчання, основане на грі та фантазії, зовсім не обтяжує дитину, навпаки - переключає її на діяльність іншої півкулі, отже - дитина відпочиває. До того ж, застосовуючи методи ейдетики, ми підключаємо інші відчуття: слухові, тактильні, рухові, нюхові і навіть смакові! Таким чином відбувається розвиток усіх видів памяті і, як наслідок, ефективність навчання покращується.Відомий факт: інформація, приправлена позитивними емоціями, сприймається вдвічі швидше і тримається у памяті набагато довше! Доведено, що емоційно негативна інформація блокується підсвідомістю і пам’ять намагається до неї не повертатися. З позитивною - все навпаки. Ось чому, коли навчання супроводжується позитивними емоціями, його результати просто неймовірні.Візьміть до уваги і всіх вам благ !!!

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ФІЗКУЛЬТУРНО - ОЗДОРОВЧОЇ  РОБОТИ

• Дотримуйте розпорядку дня, санітарно-гігієнічних вимог та правильного харчування;

• Будьте для дітей прикладом у дотриманні культурно-гігієнічних навичок;

• Частіше розмовляйте з дітьми про корисні та шкідливі звички, запобігання захворюванням - усе, що стосується здорового способу життя і поведінки у несприятливих, екстремальних ситуаціях; підкріплюйте ці розмови прикладами із власного життя та життя інших членів родини, близьких людей, си­туаціями із літературних творів, улюблених дитячих фільмів тощо;

• Облаштуйте у квартирі фізкультурний куточок;

• Щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику, здій­снюйте загартовувальні процедури; регулярно виходьте на прогулянки;

• Залучайте дітей до виконання основних рухів - вправляйте у ходьбі, бігові, стрибках, повзанні, лазінні, киданні, дотриманні рівноваги тощо;

• Разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;

• Грайте у рухливі та спортивні ігри;

• Катайтеся разом з дітьми на санчатах, ковзанах, лижах; вело­сипедах, роликах; грайте у бадмінтон, теніс, футбол, баскет­бол, хокей; ігри з м'ячем; стрибайте на скакалці; плавайте і грайте на воді;

• Беріть участь разом із дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров'я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров'я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільних на­вчальних закладах;

• Відвідуйте спортивні змагання, що відбуваються у вашому міс­ті, селищі; підтримуйте дитину в її спортивних уподобаннях.